Nowe produkty

Newsletter

Blog navigation

Najnowsze posty

Latest comments

Autor:"
Warning: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given in /home/dawido29/domains/helpik24.pl/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatebase.php(157) : eval()'d code on line 141
"

 
Sort by:
 • APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY- JAKĄ WYBRAĆ NA WYCIECZKĘ ?
  APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY- JAKĄ WYBRAĆ NA WYCIECZKĘ ?
  305 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Nie każda apteczka jest taka sama i także te z rodzaju turystycznych różnią się od siebie – wielkością, rodzajem i ilością wyposażenia. Dlatego przed dokonaniem wyboru, jaka będzie najlepsza podczas najczęściej organizowanych przez nas wypadów, warto zastanowić się nad następującymi kwestiami

  Read more
 • CZYM WŁAŚCIWIE JEST NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ?
  CZYM WŁAŚCIWIE JEST NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ?
  363 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  W przestrzeni publicznej coraz częściej zaczyna się pojawiać temat osób z niepełnosprawnością, nadal jednak dość chaotycznie, niepewnie i w kategoriach tabu. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i wyjaśnić z czym się wiąże – zarówno dla osób, których dotyczy bezpośrednio, jak i całej reszty społeczeństwa.

  Read more
 • SPRZĘT REHABILITACYJNY DLA OSÓB PO UDARZE
  SPRZĘT REHABILITACYJNY DLA OSÓB PO UDARZE
  1443 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Udar mózgu to najprościej rzecz ujmując nagłe zaistnienie zaburzenia czynności tego organu na skutek zatrzymania dopływu krwi do jego tkanek. Wystąpienie tego zjawiska związane jest z wieloma czynnikami, wśród których najistotniejsze znaczenie mają m.in.: wiek, otyłość, nadciśnienie tętnicze, nadużywanie alkoholu oraz palenie tytoniu, postępujące zmiany miażdżycowe i cukrzycowe.

  Read more
 • TLENOTERAPIA W WARUNKACH DOMOWYCH-CZY TO JEST MOŻLIWE?
  TLENOTERAPIA W WARUNKACH DOMOWYCH-CZY TO JEST MOŻLIWE?
  860 Wyświetlenia

  Fakt niezbędności tlenu do pozostawania przy życiu jest tak oczywisty, że nie podlega żadnym dyskusjom – za jego pośrednictwem krew jest utleniona, a wszystkie komórki naszego ciała zostają odpowiednio odżywione. Co jednak, jeśli proces ten zostaje zaburzony i organizm ma problem z dostarczaniem odpowiedniej ilości tlenu? Wtedy na pomoc przychodzi tlenoterapia – na czym polega, kiedy należy ją zastosować i czy jest to możliwe w warunkach domowych – o tym w dzisiejszym artykule.

  Read more
 • WÓZEK AKTYWNY - NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ NIE MUSI CIĘ OGRANICZAĆ
  WÓZEK AKTYWNY - NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ NIE MUSI CIĘ OGRANICZAĆ
  409 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Niepełnosprawność ruchowa, uniemożliwiająca samodzielne poruszanie się to bardzo trudna, nie tylko ze względów logistycznych, ale przede wszystkich mentalnych, sytuacja, bez względu na to, czy towarzyszy nam od urodzenia czy też jest skutkiem wypadku lub choroby. Jeszcze całkiem niedawno brak mobilności wynikający z zaburzeń narządu ruchu wymuszał pozostanie osoby chorej w domu, bez możliwości uczestnictwa w życiu towarzyskim, społecznym i zawodowym.

  Read more
 • ILE WYNOSI REFUNDACJA NA PIELUCHOMAJTKI I CZY KAŻDY MOZE Z NIEJ SKORZYSTAĆ ?
  ILE WYNOSI REFUNDACJA NA PIELUCHOMAJTKI I CZY KAŻDY MOZE Z NIEJ SKORZYSTAĆ ?
  661 Wyświetlenia

  Pieluchomajtki jaki wyposażenie z zakresu zaopatrzenia medycznego, podlegają częściowej refundacji ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. O tym, czy możemy się ubiegać o takie dofinansowanie, decyduje lekarz rodzinny bądź specjalista, który wydaje wniosek.

  Read more
 • SCHODOŁAZ - NIEODZOWNA POMOC DOMOWA OSÓB NIEPEŁNOPRAWNYCH
  SCHODOŁAZ - NIEODZOWNA POMOC DOMOWA OSÓB NIEPEŁNOPRAWNYCH
  579 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Coraz częściej poruszany jest w przestrzeni publicznej, w mediach, temat przystosowania mieszkania dla osób z niepełnosprawnością ruchową, aby mogły one w pełni samodzielnie w nim funkcjonować. Rynek staje się bogatszy o akcesoria, ułatwiające życie codzienne przy dysfunkcji ruchu – są to udogodnienia dotyczące wszystkich pomieszczeń – od salonu, przez kuchnię, aż po łazienkę. 

  Read more
 • PAJĄCZKI NA NOGACH - JAKIE SĄ OBJAWY PĘKANIA NACZYNEK I JAK SIĘ ICH POZBYĆ ?
  PAJĄCZKI NA NOGACH - JAKIE SĄ OBJAWY PĘKANIA NACZYNEK I JAK SIĘ ICH POZBYĆ ?
  306 Wyświetlenia

  Wiele problemów natury estetycznej, które usilnie próbujemy zamaskować ma swoje podłoże w zaburzeniach zdrowotnych. Zatem zamiast je ukrywać przed światem należy się im przyjrzeć i skonsultować z lekarzem, zanim będziemy mieli do czynienia z poważnymi kłopotami. Takim problemem są m.in. pękające na nogach naczynka czyli tzw. pajączki.

  Read more
 • PALUCH KOŚLAWY - OBJAWY, LECZENIE, REHABILITACJA
  PALUCH KOŚLAWY - OBJAWY, LECZENIE, REHABILITACJA
  370 Wyświetlenia

  Paluch koślawy to nic innego jak bardziej profesjonalna nazwa popularnej przypadłości, jaką jest halluks. Na skutek tej deformacji wykrzywia się pierwsza część śródstopia w kierunku do zewnątrz stopy, natomiast duży palec przechyla się przeciwnie – w stronę reszty palców.Jak podają statystyki, halluksy dotyczą już 4% populacji i można je mianować przypadłością cywilizacyjną.

  Read more
 • TERMOMETR - JAKI POWINIENEŚ WYBRAĆ?
  TERMOMETR - JAKI POWINIENEŚ WYBRAĆ?
  271 Wyświetlenia

  Okres jesienno-zimowy, to czas wzmożonej zachorowalności na przeziębienia i grypy. Żadnych objawów nie należy lekceważyć, bowiem nieleczona infekcja zawsze może wiązać się z poważnymi powikłaniami.Zamiast apteczki pełnej antybiotyków czy leków, których reklamy głoszą, iż postawią nas na nogi „w pół godziny”, warto zaopatrzyć się w koc (warto rozważyć zakup elektrycznego, które świetnie rozgrzewa), termofor, ale nade wszystko w dobry termometr.

  Read more
 • INHALATOR DLA DZIECKA I OSOBY DOROSŁEJ - JAKI WYBRAĆ?
  INHALATOR DLA DZIECKA I OSOBY DOROSŁEJ - JAKI WYBRAĆ?
  430 Wyświetlenia

  Inhalacja (terapia wziewna) to jedna z metod aplikowania leków, która polega na ich wnikaniu w postaci mgiełki przez usta od razu do układu oddechowego. Tym sposobem można dostarczać do organizmu medykamenty o działaniu przeciwzapalnym, rozszerzającym drogi oddechowe, a także leki mukolityczne.

  Read more
 • CHODZENIE PO UDARZE - JAK WYGLĄDA POUDAROWA REDUKCJA CHODU ?
  CHODZENIE PO UDARZE - JAK WYGLĄDA POUDAROWA REDUKCJA CHODU ?
  1015 Wyświetlenia

  Udar mózgu to krytyczne zdarzenie w życiu każdego człowieka, którego ono spotkało. Wskutek jego następstw można utracić znaczną część dotychczasowych możliwości naszego organizmu, od zdolności mówienia, aż do zaburzenia umiejętności chodu. I to właśnie reedukacja chodu po przebytym udarze mózgu stanowi największe wyzwanie w całym procesie rehabilitacji nie tylko dla pacjentów, ale też ich najbliższych, a także dla całego zespołu specjalistów, którzy ten proces nadzorują.

  Read more
Showing 1 to 12 of 32 (3 Pages)