Pończochy uciskowe 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS

Nowy produkt

214,35 zł

Więcej informacji

Pończochy kompresyjne - przeciwżylakowe 503 damskie TRADITIONAL 2 klasa ucisku

Najwyższy standard medyczny

Pończochy medyczne damskie TRADITIONAL są niezawodnym klasykiem o bardzo wysokiej medycznej skuteczności. Pończochy lecznicze tej linii charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa użytkowania, zapewniając medyczną kompresję najwyższej jakości.

Cechy pończoch zdrowotnych uciskowych:

 • Maksymalna stabilność ucisku przez cały dzień.

 • Doskonały stosunek wytrzymałości i rozciągliwości.

 • Ogromne medyczne korzyści dla bezpiecznego i skutecznego leczenia.

 • Wysoki komfort noszenia, dzięki wyjątkowej elastyczności oraz dobrej przepuszczalności powietrza.

 • Z udoskonalonym naturalnym kauczukiem.

Technicznie udoskonalona guma naturalna powoduje, że pończochy medyczne TRADITIONAL są mocne pod każdym względem. Unikalne właściwości wytrzymałości i rozciągliwości oraz maksymalna stabilność ucisku gwarantują skuteczne oraz bezpieczne leczenie ciężkich chorób żylnych przez cały dzień.

WSKAZANIA DOTYCZĄCE UŻYWANIA POŃCZOCH ZDROWOTNYCH II KLASY UCISKU:

Poważniejsze żylaki w czasie ciąży, żylaki z łagodnym obrzękiem, powierzchowna i głęboka zakrzepica żylna, po zabiegach skleroterapii, chirurgii żył, ablacji termicznej, przewlekła niewydolność żylna (PNŻ), terapia wygojonego owrzodzenia żylnego, zapobieganie zakrzepicy żył głębokich i obrzękowi, zespół pozakrzepowy, profilaktyka zespołu pozakrzepowego, obrzęk pourazowy.

POŃCZOCHY PROFILEKTYCZNE - PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

Nietolerancja na materiał, z którego wykonany jest produkt, dermatoza sącząca, zaburzenia czucia w kończynach, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

POŃCZOCHY LECZNICZE - PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

Zaawansowana choroba okluzyjna tętnic obwodowych, bolesny siniczy obrzęk kończyny, septyczne zapalenie żył, zastoinowa niewydolność serca.

PONCZOCHY PRZECIWZAKRZEPOWE II KLASY UCISKU - KOMPRESJOTERAPIA:

Kompresjoterapia to sprawdzony sposób leczenia chorób żylnych. Dobór odpowiedniej klasy ucisku, rozmiaru oraz długość stosowania pończoch przeciwżylakowych powinny być skonsultowane z lekarzem.

Pończochy uciskowe należy zakładać rano, najlepiej zaraz po przebudzeniu i nosić przez cały dzień, W przypadku dolegliwości bólowych należy przestać stosować produkt i skonsultować się z lekarzem. Przy prawidłowym użytkowaniu i pielęgnacji pończoch leczniczych II stopnia kompresji, producent gwarantuje niezmienność ucisku przez okres 6 miesięcy. Po tym czasie skuteczność lecznicza produktu ulega zmniejszeniu.

JAKI ROZMIAR POŃCZOCH KOMPRESYJNYCH NALEŻY WYBRAĆ?

Do zakładania i zdejmowania pończoch uciskowych – przeciwżylakowych II stopnia kompresji SIGVARIS najlepiej używać gumowych rękawic SIGVARIS lub innych akcesoriów do tego przeznaczonych. Do produktów z odkrytymi palcami dołączona jest tzw. „śliska stopka”, która ułatwia ich zakładanie. Należy ją nałożyć na stopę, a następnie naciągnąć na nią pończochę, tak, aby pięta znalazła się na swoim miejscu. Następnie, przy pomocy rękawic, rozprowadzić równomiernie materiał w górę i przeciągnąć przez kolano pozostały materiał. Na końcu należy wyciągnąć śliską stopkę. Dolny brzeg pończochy leczniczej powinien się zaczynać u nasady palców.

Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz ostre wkładki w obuwiu mogą doprowadzić do uszkodzenia produktu. Pończochy medyczne nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z tłustymi maściami, kremami oraz olejkami.

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA POŃCZOCH PRZECIWŻYLAKOWYCH II STOPNIA KOMPRESJI:

 • Pończochy lecznicze prać codziennie ręcznie lub w pralce w maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza z użyciem woreczka do prania (program do prania tkanin delikatnych). Do prania ręcznego polecamy użycie Płynu do Prania Sigvaris (dostępny w dziale Akcesoria). Nie używać płynów do zmiękczania tkanin.

 • Pończoch medycznych nie suszyć w suszarce, ponieważ może to spowodować przegrzanie i generowanie ładunków elektrostatycznych. Wycisnąć w ręczniku, suszyć w przewiewnym miejscu, nie suszyć na słońcu ani na grzejniku.

 • Nie prasować.

 • Nie czyścić chemicznie. Nie stosować środków chemicznych.

Pończochy samonośne II stopnia kompresji:

Ludzka skóra uwalnia pot, tłuszcz i martwe komórki naskórka, dlatego silikonowa powierzchnia mankietu samonośnego musi być traktowana ze szczególną troską. Od czasu do czasu dla lepszej przyczepności należy ją czyścić przy pomocy specjalnych Chusteczek (Sigvaris Clean Pad), które dostępne są w dziale Akcesoria.

UWAGA:

Ostre paznokcie i pierścionki z ostrymi krawędziami mogą uszkodzić produkt. Żeby temu zapobiec, przy zakładaniu i zdejmowaniu produktów uciskowych, wskazane jest używanie gumowych rękawic.

Pomiarów należy dokonywać rano, zaraz po przebudzeniu, na nogach wolnych od opuchlizny.

OBJAŚNIENIA DO TABELI ROZMIARÓW:

 • cB - obwód mierzony nad kostką w najwęższym miejscu

 • cC - obwód mierzony w łydce, w najszerszym miejscu

 • cD - obwód mierzony pod kolanem, w najwęższym miejscu

 • cF - obwód mierzony w połowie uda

 • cG - obwód uda mierzony 5 cm poniżej kroku

 • lG - długość mierzona od podłoża do wysokości mierzenia obwodu g po wewnętrznej stronie kończyny.

Wyrób medyczny jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

Termin realizacji trwa do 3 dni roboczych

PRODUCENT: SIGVARIS

Opinie

Napisz opinię

Pończochy uciskowe 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS

Pończochy uciskowe 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS