Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS

Nowy produkt

112,87 zł

Więcej informacji

Pończochy kompresyjne – przeciwżylakowe, damskie, z gumy, 503 TRADITIONAL z przypięciem do pasa 2 klasa ucisku

Pończochy profilaktyczne SIGVARIS - Najwyższy standard medyczny

Pończochy TRADITIONAL są niezawodnym klasykiem o bardzo wysokiej medycznej skuteczności. Produkty tej linii charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa użytkowania, zapewniając medyczną kompresję najwyższej jakości.

Cechy pończoch 2 klasy ucisku:

 • Pończochy lecznicze o maksymalnej stabilności ucisku przez cały dzień.

 • Doskonały stosunek wytrzymałości i rozciągliwości.

 • Ogromne medyczne korzyści dla bezpiecznego i skutecznego leczenia.

 • Wysoki komfort noszenia pończoch medycznych o stopniowanym ucisku, dzięki wyjątkowej elastyczności oraz dobrej przepuszczalności powietrza.

 • Z udoskonalonym naturalnym kauczukiem.

Technicznie udoskonalona guma naturalna powoduje, że produkty TRADITIONAL są mocne pod każdym względem. Unikalne właściwości wytrzymałości i rozciągliwości oraz maksymalna stabilność ucisku gwarantują skuteczne oraz bezpieczne leczenie ciężkich chorób żylnych przez cały dzień.

WŁAŚCIWOŚCI POŃCZOCH PRZECIWŻYLAKOWYCH:

 • Stopniowany ucisk.

 • Ucisk w okolicy kostki wielkości 18 mmHg.

 • Otwór kontrolny znajdujący się na czubku stopy nad palcami.

 • Materiał przepuszczający powietrze i zapewniający wentylację kończyn, odporny na maści i pot

 • Miękkie i wygodne, przyjazne dla skóry

 • Łatwe do zakładania.

 • Wzmocniona pięta.

WSKAZANIA DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA POŃCZOCH ZDROWOTNYCH SIGVARIS:

Poważniejsze żylaki w czasie ciąży, żylaki z łagodnym obrzękiem, powierzchowna i głęboka zakrzepica żylna, po zabiegach skleroterapii, chirurgii żył, ablacji termicznej, przewlekła niewydolność żylna (PNŻ), terapia wygojonego owrzodzenia żylnego, zapobieganie zakrzepicy żył głębokich i obrzękowi, zespół pozakrzepowy, profilaktyka zespołu pozakrzepowego, obrzęk pourazowy.

POŃCZOCHY PROFILAKTYCZNE - PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

Nietolerancja na materiał, z którego wykonany jest produkt, dermatoza sącząca, zaburzenia czucia w kończynach, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

POŃCZOCHY UCISKOWE – PRZECIWŻYLAKOWE - PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

Zaawansowana choroba okluzyjna tętnic obwodowych, bolesny siniczy obrzęk kończyny, septyczne zapalenie żył, zastoinowa niewydolność serca.

KOMPRESJOTERAPIA:

Kompresjoterapia to sprawdzony sposób leczenia chorób żylnych. Dobór odpowiedniej klasy ucisku, rozmiaru oraz długość stosowania produktu kompresyjnego powinny być skonsultowane z lekarzem.

Pończochy uciskowe należy zakładać rano, najlepiej zaraz po przebudzeniu i nosić przez cały dzień, W przypadku dolegliwości bólowych należy przestać stosować produkt i skonsultować się z lekarzem. Przy prawidłowym użytkowaniu i pielęgnacji pończoch przeciw pajączkom producent gwarantuje niezmienność ucisku przez okres 6 miesięcy. Po tym czasie skuteczność lecznicza produktu ulega zmniejszeniu.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA POŃCZOCH LECZNICZYCH 2 STOPNIA KOMPRESJI:

Do zakładania i zdejmowania pończoch przeciwżylakowych SIGVARIS najlepiej używać gumowych rękawic SIGVARIS lub innych akcesoriów do tego przeznaczonych. Do produktów z odkrytymi palcami dołączona jest tzw. „śliska stopka”, która ułatwia ich zakładanie. Należy ją nałożyć na stopę, a następnie naciągnąć na nią pończochę, tak, aby pięta znalazła się na swoim miejscu. Następnie, przy pomocy rękawic, rozprowadzić równomiernie materiał w górę i przeciągnąć przez kolano pozostały materiał. Na końcu należy wyciągnąć śliską stopkę. Dolny brzeg pończochy leczniczej powinien się zaczynać u nasady palców.

Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz ostre wkładki w obuwiu mogą doprowadzić do uszkodzenia produktu. Pończochy medyczne nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z tłustymi maściami, kremami oraz olejkami

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA POŃCZOCH KOMPRESYJNYCH SIGVARIS:

 • Pończochy z przypięciem do pasa Sigvaris prać codziennie ręcznie lub w pralce w maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza z użyciem woreczka do prania (program do prania tkanin delikatnych). Do prania ręcznego polecamy użycie Płynu do Prania Sigvaris (dostępny w dziale Akcesoria). Nie używać płynów do zmiękczania tkanin.

 • Pończoch medycznych Sigvaris Nie suszyć w suszarce, ponieważ może to spowodować przegrzanie i generowanie ładunków elektrostatycznych. Wycisnąć w ręczniku, suszyć w przewiewnym miejscu, nie suszyć na słońcu ani na grzejniku.Nie prasować.

 • Nie czyścić chemicznie. Nie stosować środków chemicznych.

Pończocha z przypięciem do pasa:

Pończochy przeciwżylakowe Sigvaris przed praniem należy zabezpieczyć pasek poprzez połączenie ze sobą powierzchni przylepnej.

UWAGA:

Ostre paznokcie i pierścionki z ostrymi krawędziami mogą uszkodzić produkt. Żeby temu zapobiec, przy zakładaniu i zdejmowaniu produktów uciskowych, wskazane jest używanie gumowych rękawic.

Pomiarów należy dokonywać rano, zaraz po przebudzeniu, na nogach wolnych od opuchlizny.

OBJAŚNIENIA DO TABELI ROZMIARÓW:

 • cB - obwód mierzony nad kostką w najwęższym miejscu

 • cC - obwód mierzony w łydce, w najszerszym miejscu

 • cD - obwód mierzony pod kolanem, w najwęższym miejscu

 • cF - obwód mierzony w połowie uda

 • cG - obwód uda mierzony 5 cm poniżej kroku

 • lG - długość mierzona od podłoża do wysokości mierzenia obwodu g po wewnętrznej stronie kończyny.

Wyrób medyczny jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

Termin realizacji trwa do 3 dni roboczych

PRODUCENT: SIGVARIS

Opinie

Napisz opinię

Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS

Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS