Sklep medyczny - Podkolanówki przeciwżylakowe Sigvaris II klasy ucisku Top Fine Select - wyroby kompresyjne medyczne niska cena! Zobacz większe

Podkolanówki TOP FINE SELECT CCL2 SIGVARIS

Nowy produkt

Wysyłka 24H

129,54 zł

Więcej informacji

Podkolanówki TOP FINE SELECT CCL2 SIGVARIS OPIS:

    Linia TOP FINE SELECT to rewolucyjne podkolanówki uciskowe dla każdego. Dzięki nim znów poczujesz się komfortowo i zapobiegniesz narastającym dolegliwościom żylnym raz na zawsze. Ich specjalna kompilacja włókien sprawi, że będziesz czuł się wypoczęty niezależnie od czasu twojej codziennej aktywności.
    W przypadku nietolerancji na materiał, z którego wykonano uciskowe podkolanówki, dermatozy sączącej, zaburzeń czucia w kończynach, zaawansowanej neuropatii obwodowej, cukrzycy, reumatoidalnego zapalenia stawów zalecamy skonsultowanie wyrobu ze specjalistą, natomiast w razie zaawansowanej choroby okluzyjnej tętnic obwodowych, bolesnego, siniczego obrzęku kończyny, septycznego zapalenia żył, zastoinowej niewydolności serca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami wyrobów SIGVARIS.
     Oferta podkolanówek przeciwżylakowych gwarantuje 6-tygodniowy okres pełnego działania na kończyny. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcjami dołączonymi do opakowania w celu efektywniejszego korzystania z naszych produktów.

Podkolanówki TOP FINE SELECT CCL2 SIGVARIS PRZEZNACZENIE:

    Pończochy uciskowe CCL2 są polecane w następujących przypadłościach: wyraźne żylaki z ciężkim obrzękiem, poważna przewlekła niewydolność żylna, leczenie aktywnych i powracających owrzodzeń, poważny obrzęk pourazowy, obrzęk limfatyczny.

Podkolanówki TOP FINE SELECT CCL2 SIGVARIS ZALETY:

 • Maksymalna stabilność ucisku przez cały dzień;

 • Doskonały stosunek wytrzymałości i rozciągliwości;

 • Ogromne medyczne korzyści dla bezpiecznego i skutecznego leczenia;

 • Wysoki komfort noszenia, dzięki wyjątkowej elastyczności oraz dobrej przepuszczalności powietrza, z udoskonalonym naturalnym kauczukiem;

 • Stopniowany ucisk podkolanówek dba o uzyskanie pożądanego efektu leczniczego;

 • Materiał przepuszczający powietrze i zapewnia wentylację kończyn, odporny na maści i pot;

 • Podkolanówki uciskowe są łatwe do zakładania, miękkie i wygodne, przyjazne dla skóry.


WSKAZANIA:

2 klasa ucisku

Poważniejsze żylaki w czasie ciąży, żylaki z łagodnym obrzękiem, powierzchowna i głęboka zakrzepica żylna, po zabiegach skleroterapii, chirurgii żył, ablacji termicznej, przewlekła niewydolność żylna(PNŻ), terapia wygojonego owrzodzenia żylnego, zapobieganie zakrzepicy żył głębokich i obrzękowi, zespół pozakrzepowy, profilaktyka zespołu pozakrzepowego, obrzęk pourazowy.

PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

Nietolerancja na materiał, z którego wykonany jest produkt, dermatoza sącząca, zaburzenia czucia w kończynach, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

Zaawansowana choroba okluzyjna tętnic obwodowych, bolesny siniczy obrzęk kończyny, septyczne zapalenie żył, zastoinowa niewydolność serca.

KOMPRESJOTERAPIA:

Kompresjoterapia to sprawdzony sposób leczenia chorób żylnych. Dobór odpowiedniej klasy ucisku, rozmiaru oraz długość stosowania produktu kompresyjnego powinny być skonsultowane z lekarzem.

Produkty uciskowe należy zakładać rano, najlepiej zaraz po przebudzeniu i nosić przez cały dzień, W przypadku dolegliwości bólowych należy przestać stosować produkt i skonsultować się z lekarzem.

Przy prawidłowym użytkowaniu i pielęgnacji wyrobu, producent gwarantuje niezmienność ucisku przez okres 6 miesięcy. Po tym czasie skuteczność lecznicza produktu ulega zmniejszeniu.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA:

Do zakładania i zdejmowania wyrobów uciskowych najlepiej używać gumowych rękawic SIGVARIS lub innych akcesoriów do tego przeznaczonych. Do produktów z odkrytymi palcami dołączona jest tzw. „śliska stopka”, która ułatwia ich zakładanie. Należy ją nałożyć na stopę, a następnie naciągnąć na nią podkolanówkę, tak żeby pięta znalazła się na swoim miejscu. Następnie, przy pomocy rękawic, rozprowadzić równomiernie w górę pozostały materiał. Na koniec należy wyciągnąć śliską stopkę. Dolny brzeg podkolanówki powinien zaczynać się u nasady palców, a ich miękki mankiet powinien sięgać tuż pod kolano. Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz ostre wkładki w obuwiu mogą doprowadzić do uszkodzenia produktu. Produkt nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z tłustymi maściami, kremami oraz olejkami.

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA:

 • Prać codziennie ręcznie lub w pralce w maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza z użyciem woreczka do prania (program do prania tkanin delikatnych). Do prania ręcznego polecamy użycie Płynu do Prania Sigvaris (dostępny w dziale Akcesoria). Nie używać płynów do zmiękczania tkanin.
 • Nie suszyć w suszarce, ponieważ może to spowodować przegrzanie i generowanie ładunków elektrostatycznych. Wycisnąć w ręczniku, suszyć w przewiewnym miejscu, nie suszyć na słońcu ani na grzejniku.
 • Nie prasować.
 • Nie czyścić chemicznie. Nie stosować środków chemicznych.

UWAGA:

Ostre paznokcie i pierścionki z ostrymi krawędziami mogą uszkodzić produkt. Żeby temu zapobiec, przy zakładaniu i zdejmowaniu produktów uciskowych, wskazane jest używanie gumowych rękawic.

OBJAŚNIENIA DO TABELI ROZMIARÓW:

 • cB – obwód mierzony nad kostką w najwęższym miejscu
 • cC – obwód mierzony w łydce, w najszerszym miejscu
 • cD – obwód mierzony pod kolanem, w najwęższym miejscu
 • lD - długość mierzona od podłoża do wysokości mierzenia obwodu d po wewnętrznej stronie kończyny.

Pomiarów należy dokonywać rano, zaraz po przebudzeniu, na nogach wolnych od opuchlizny.

Podkolanówki TOP FINE SELECT. Tabela rozmiarów. Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252

podkolanówki TOP FINE SELECT. Tabela rozmiarów. Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252

Wyrób medyczny jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

Termin realizacji trwa do 3 dni roboczych

PRODUCENT: SIGVARIS

*Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252

*Wyrób medyczny jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

*Niektóre wybrane warianty mogą mieć wydłużony czas wysyłki wynoszący do 3 tygodni.

Sklep medyczny HELPIK to gwarancja zakupu podkolanówki medyczne w niskiej cenie! Kupuj u nas i zyskuj!

Dziękujemy za zaufanie! Zaufało nam ponad 3500 klientów!

Szukasz innych podkolanówek medycznych? Radzimy wybrać coś z naszej oferty produktów firm: SIGVARIS.

Podkolanówki medyczne w niskiej cenie tylko w sklepie HELPIK.

Potrzebujesz fachowych podpowiedzi?

Przeczytasz je na blogu medycznym. Możesz też zadzwonić na numer 735 575 252 z prośbą o poradę. W razie pytań służymy pomocą.

Klienci kupujący ten produkt zamawiali ponadto:


OSTRZEGAMY, UWAŻAJ NA NIEUCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW!

Wszystkie produkty na naszych aukcjach pochodzą bezpośrednio od producentów lub autoryzowanych dystrybutorów na terenie Polski i podlegają gwarancji producenta.

Opinie

Oceń 
2019-07-11

polecam

Świetny produkt na wszystkie problemy które mają ludzie z nogami . Kupiłam używam i jestem zadowolona z zakupu wart ceny.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Podkolanówki TOP FINE SELECT CCL2 SIGVARIS

  Podkolanówki TOP FINE SELECT CCL2 SIGVARIS