Podkolanówki COTTON CCL3 SIGVARIS Zobacz większe

Podkolanówki COTTON CCL3 SIGVARIS

Nowy produkt

150,56 zł

Więcej informacji

Podkolanówki COTTON CCL3 SIGVARIS OPIS:

Podkolanówki kompresyjne SIGVARIS dbają o najwyższe poczucie komfortu w czasie noszenia. Dzięki zastosowanej w podkolanówkach wysokiej jakości bawełny COTTON skóra może swobodnie oddychać, bez narażania na podrażnienia. Mieszanka włókien bawełny zapewnia także utrzymanie zrównoważonej temperatury w zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Podkolanówki COTTON CCL3 SIGVARIS PRZEZNACZENIE:

Kompresyjne podkolanówki sprawdzą się u osób o skórze wrażliwej, u kobiet i u mężczyzn. III klasa ucisku sprawdzi się przy poszczególnych schorzeniach: wyraźne żylaki z ciężkim obrzękiem, poważna przewlekła niewydolność żylna, leczenie aktywnych i powracających owrzodzeń, poważny obrzęk pourazowy, obrzęk limfatyczny.

Podkolanówki COTTON CCL3 SIGVARIS ZALETY:

- podkolanówki uciskowe zostały stworzone z mieszanki włókien ułatwiających zakładanie i zdejmowanie;

- produkt kompresyjny cieszy się wysoką jakością produktu dzięki zastosowanym materiałom;

- podkolanówki osiadają dobrą rozciągliwość i termoregulację.


Podkolanówki COTTON: certyfikaty

WSKAZANIA:

3 klasa ucisku

Wyraźne żylaki z ciężkim obrzękiem, poważna przewlekła niewydolność żylna, leczenie aktywnych i powracających owrzodzeń, poważny obrzęk pourazowy, obrzęk limfatyczny.

PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

Nietolerancja na materiał, z którego wykonany jest produkt, dermatoza sącząca, zaburzenia czucia w kończynach, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

Zaawansowana choroba okluzyjna tętnic obwodowych, bolesny siniczy obrzęk kończyny, septyczne zapalenie żył, zastoinowa niewydolność serca.

KOMPRESJOTERAPIA:

Kompresjoterapia to sprawdzony sposób leczenia chorób żylnych. Dobór odpowiedniej klasy ucisku, rozmiaru oraz długość stosowania produktu kompresyjnego powinny być skonsultowane z lekarzem.

Produkty uciskowe należy zakładać rano, najlepiej zaraz po przebudzeniu i nosić przez cały dzień, W przypadku dolegliwości bólowych należy przestać stosować produkt i skonsultować się z lekarzem.

Przy prawidłowym użytkowaniu i pielęgnacji wyrobu, producent gwarantuje niezmienność ucisku przez okres 6 miesięcy. Po tym czasie skuteczność lecznicza produktu ulega zmniejszeniu.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA:

Do zakładania i zdejmowania wyrobów uciskowych najlepiej używać gumowych rękawic SIGVARIS lub innych akcesoriów do tego przeznaczonych. Do produktów z odkrytymi palcami dołączona jest tzw. „śliska stopka”, która ułatwia ich zakładanie. Należy ją nałożyć na stopę, a następnie naciągnąć na nią podkolanówkę, tak żeby pięta znalazła się na swoim miejscu. Następnie, przy pomocy rękawic, rozprowadzić równomiernie w górę pozostały materiał. Na koniec należy wyciągnąć śliską stopkę. Dolny brzeg podkolanówki powinien zaczynać się u nasady palców, a ich miękki mankiet powinien sięgać tuż pod kolano.

Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz ostre wkładki w obuwiu mogą doprowadzić do uszkodzenia produktu. Produkt nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z tłustymi maściami, kremami oraz olejkami.

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA:

  • Prać codziennie ręcznie lub w pralce w maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza z użyciem woreczka do prania (program do prania tkanin delikatnych). Do prania ręcznego polecamy użycie Płynu do Prania Sigvaris (dostępny w dziale Akcesoria). Nie używać płynów do zmiękczania tkanin.
  • Nie suszyć w suszarce, ponieważ może to spowodować przegrzanie i generowanie ładunków elektrostatycznych. Wycisnąć w ręczniku, suszyć w przewiewnym miejscu, nie suszyć na słońcu ani na grzejniku.
  • Nie prasować.
  • Nie czyścić chemicznie. Nie stosować środków chemicznych.

UWAGA:

Ostre paznokcie i pierścionki z ostrymi krawędziami mogą uszkodzić produkt. Żeby temu zapobiec, przy zakładaniu i zdejmowaniu produktów uciskowych, wskazane jest używanie gumowych rękawic.

OBJAŚNIENIA DO TABELI ROZMIARÓW:

  • cB - obwód mierzony nad kostką w najwęższym miejscu
  • cC - obwód mierzony w łydce, w najszerszym miejscu
  • cD - obwód mierzony pod kolanem, w najwęższym miejscu
  • lD - długość mierzona od podłoża do wysokości mierzenia obwodu d po wewnętrznej stronie kończyny.

Pomiarów należy dokonywać rano, zaraz po przebudzeniu, na nogach wolnych od opuchlizny.

Podkolanówki COTTON. Tabela rozmiarów. Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252

Podkolanówki COTTON. Tabela rozmiarów. Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252

Wyrób medyczny jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

Termin realizacji niektórych wariantów pończoch trwa do 3 tygodni.

PRODUCENT:
SIGVARIS

Sklep medyczny HELPIK to gwarancja zakupu podkolanówki medyczne w niskiej cenie! Kupuj u nas i zyskuj!

Dziękujemy za zaufanie! Zaufało nam ponad 3500 klientów!

Szukasz innych podkolanówek medycznych? Radzimy wybrać coś z naszej oferty produktów firm: SIGVARIS.

Podkolanówki medyczne w niskiej cenie tylko w sklepie HELPIK.

Potrzebujesz fachowych podpowiedzi?

Przeczytasz je na blogu medycznym. Możesz też zadzwonić na numer 735 575 252 z prośbą o poradę. W razie pytań służymy pomocą.

Klienci kupujący ten produkt zamawiali ponadto:

Opinie

Napisz opinię

Podkolanówki COTTON CCL3 SIGVARIS

Podkolanówki COTTON CCL3 SIGVARIS