Rajstopy uciskowe MĘSKIE 2 klasa kompresji PREMIUM PANI TERESA Zobacz większe

Rajstopy uciskowe MĘSKIE 2 klasa kompresji PREMIUM PANI TERESA

Nowy produkt

128,04 zł

Więcej informacji

Rajstopy medyczne uciskowe męskie PANI TERESA CCL2 Premium 23 – 32 mmHg OPIS:

    Z pomocą rajstop uciskowych Premium od „Pani Teresy” pozbędziesz się wszelkich dolegliwości żył II stopnia. Produkt skonstruowany jest ze specjalnego delikatnego materiału, który nie powoduje bólu chorych kończyn. Górna część rajstop zakończona jest taśmą uciskową, natomiast czubek rajstop uciskowych może być zamknięty lub otwarty wedle życzenia naszych klientów. Wyrób medyczny regularnie stosowany zapewnia pełną efektywność już po sześciu miesiącach od momentu nałożenia na kończyny.
   Przed użyciem należy skonsultować wyrób kompresyjny z lekarzem prowadzącym oraz wykonać badania na wykluczenie zaawansowanej niedrożności żył obwodowych, niewyrównanej niewydolności serca, septycznego zapalenia żył, bolesnego siniczego obrzęku kończyny, a także wyraźnej dermatozy sączącej, zaburzeń wrażliwości kończyn, zaawansowanej neuropatii obwodowej, cukrzycy, pierwotnego, chronicznego zapalenia stawów, nietolerancji na materiał, z którego wykonane są produkty. Dbając o waszą pełną satysfakcję i komfort użycia wyrobu, zachęcamy do zapoznania się z instrukcją dołączoną do opakowania, gdyż zawiera ona wiele wskazań dotyczących pielęgnacji i posługiwania się wyrobem Premium.

Rajstopy uciskowe MĘSKIE 2 klasa kompresji PREMIUM PANI TERESA PRZEZNACZENIE:

   Pończochy dedykowane są dla męskiego grona naszych klientów ceniących sobie szybkość i efektywność leczenia w połączeniu z komfortem użycia produktów firmy Pani Teresa. Uciskowe rajstopy dla mężczyzn są polecane w poniższych przypadkach:
 • Żylakowatość (żylaki pierwotne i wtórne, żylaki w okresie ciąży, wspomagająco w leczeniu stwardnień żył, po zabiegach chirurgicznych przeprowadzanych na żyłach);

 • Zatorowość-zakrzepica (zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, a także stan po zagojonym zapaleniu żył, głęboka zakrzepica żylna w nodze, stan po zakrzepicy, syndrom pozakrzepowy, profilaktyka przeciwzakrzepowa u pacjentów chodzących);

 • Przewlekła niewydolność żył (zapobieganie i leczenie wrzodów, niewydolność żył, angiodysplazja);

 • Obrzęki (limfatyczne, w okresie ciąży, pourazowe, pooperacyjne, cykliczne obrzęki samoistne, stany zastoju na skutek unieruchomienia /syndrom zastoju stawowego, niedowład i częściowy niedowład kończyn).


Rajstopy uciskowe MĘSKIE 2 klasa kompresji PREMIUM PANI TERESA ZALETY:

 • Funkcjonowanie produktu jest odczuwalne nawet po okresie wskazanym przez producenta;

 • Do rajstop uciskowych dołączono bardzo dokładna instrukcję „Premium”;

 • Korzystna cena wyrobu uciskowego to oszczędność czasu i pieniędzy na rzecz innych lekarstw;

 • Produkt dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczpospolitej zgodnie z CE wytwórcy.


Instrukcja używania:

STOSOWANIE:

Dobór klasy kompresji, rozmiar i stosowanie wyrobu należy skonsultować z lekarzem.

Produkt kompresyjny powinno się zakładać rano, o ile to możliwe po przebudzeniu i nosić przez cały dzień.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub dolegliwości bólowych podczas noszenia produktów kompresyjnych należy skonsultować się z lekarzem.

Medyczna skuteczność produktów kompresyjnych gwarantowana jest przy prawidłowej pielęgnacji przez okres 6 miesięcy. Po tym okresie noszenia zmniejsza się lecznicza skuteczność pończoch na skutek zmęczenia i zużycia materiału.

WSKAZANIA:

 • Żylakowatość (żylaki pierwotne i wtórne, żylaki w okresie ciąży, wspomagająco w leczeniu stwardnień żył, po zabiegach chirurgicznych przeprowadzanych na żyłach)
 • Zatorowość-zakrzepica (zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, a także stan po zagojonym zapaleniu żył, głęboka zakrzepica żylna w nodze, stan po zakrzepicy, syndrom pozakrzepowy, profilaktyka przeciwzakrzepowa u pacjentów chodzących)
 • Przewlekła niewydolność żył (zapobieganie i leczenie wrzodów, niewydolność żył, angiodysplazja)
 • Obrzęki (limfatyczne, w okresie ciąży, pourazowe, pooperacyjne, cykliczne obrzęki samoistne, stany zastoju na skutek unieruchomienia /syndrom zastoju stawowego, niedowład i częściowy niedowład kończyn)

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA:

Zaawansowana niedrożność żył obwodowych, niewyrównana niewydolność serca, septyczne zapalenie żył, bolesny siniczy obrzęk kończyny

WZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA:

Wyraźna dermatoza sącząca, duże zaburzenia wrażliwości kończyn, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, pierwotne, chroniczne zapalenie stawów, nietolerancja na materiał, z którego wykonane są produkty.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA RAJSTOP MEDYCZNYCH MĘSKICH II KLASY UCISKU PREMIUM PANI TERESA:

Medyczne pończochy kompresyjne zakłada się inaczej niż zwykłe wyroby pończosznicze. Produkty kompresyjne należy zakładać rano, po nocnym odpoczynku, najlepiej przed wstaniem, w pozycji leżącej lub zaraz po wstaniu. Przy zakładaniu i zdejmowaniu można stosować gumowe rękawice, uważać, by nie uszkodzić produktu paznokciami, zegarkiem, biżuterią. Nie zakładać na otwarte rany. Nie należy ciągnąć wyrobu do góry, ale zebrać ostrożnie wyrób w dłoniach na całej długości. (W przypadku pończoch nie należy łapać bezpośrednio za szew taśmy podtrzymującej.) Nakładać od palców do kostki, rozprowadzić równomiernie na stopie. Zwrócić uwagę na dokładne umieszczenie pięty. Nakładać do kolana, dokładnie rozprowadzając na łydce, zmniejszając nieco naprężenie wynikające z nakładania, wygładzić wewnętrzną stroną dłoni. Wyrób nałożyć do pełnej długości. W przypadku rajstop nałożyć jak opisano powyżej najpierw na jedną nogę do kolana, potem na drugą nogę, a następnie do pełnej długości rajstop.

Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz noszenie niewłaściwego obuwia (np. wkładki w obuwiu zwiększające tarcie) mogą przyczynić się do powstawania przetarć i uszkodzenia produktu.

Wskazany jest brak kontaktu produktu z tłustymi maściami, kremami, olejkami i podobnymi substancjami.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI:

Produkt kompresyjny prać codziennie, po noszeniu. Prać ręcznie lub w pralce, z użyciem środka do tkanin delikatnych, w temperaturze 40°C (program do tkanin delikatnych). Nie stosować wybielaczy oraz płynów zmiękczających. Prać najlepiej oddzielnie lub przynajmniej z tkaninami o podobnych kolorach.

Produkt kompresyjny suszyć rozwieszając na suszarce, chroniąc przed bezpośrednim nasłonecznieniem lub w suszarce bębnowej włączając program ochronny. Nie czyścić chemicznie, nie stosować odplamiaczy. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym pomieszczeniu. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

OBJAŚNIENIA DO TABELI ROZMIARÓW I DOBÓR DLA RAJSTOP MEDYCZNYCH MĘSKICH II KLASY KOMPRESJI PREMIUM PANI TERESA:

 • AT – rajstopy
 • AG - pończochy
 • AD – podkolanówki
 • K – środkowy punkt krocza
 • cG - obwód mierzony 5 cm poniżej K
 • cF – obwód mierzony w połowie odległości między K i E
 • cE - obwód mierzony przez środek rzepki i nad tylną częścią kolana
 • cD – obwód mierzony poniżej guzowatości kości piszczelowej
 • cC – obwód mierzony w łydce w największym obwodzie
 • cB1 – obwód mierzony w miejscu, w którym ścięgno Achillesa przechodzi w mięsień łydki
 • cB – obwód mierzony w kostce w miejscu najmniejszego obwodu

Rajstopy uciskowe męskie PREMIUM PANI TERESA. Tabela rozmiarów. Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252

Pomiar długości nogi dla rajstop i pończoch to:

 • AG 72-83 normal
 • AG 62-71 short (krótkie)

Pomiar długości nogi dla podkolanówek to:

 • AD 39-44 normal
 • AD 34-38 short (krótkie)

Rozmiary przeciwżylakowych rajstop medycznych męskich II klasy ucisku PREMIUM PANI TERESA: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Kolor: Jasny beż, Czarny, Średni beż

Typ: z czubkiem zamkniętym, z czubkiem otwartym

Długość: normal, short (krótkie)

Produkt jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

PRODUCENT: SIGVARIS

Sklep medyczny HELPIK to gwarancja zakupu rajstop przeciwżylakowych w niskiej cenie!

Dziękujemy za zaufanie! Zaufało nam ponad 4300 klientów!

Szukasz innych rajstop przeciwżylakowych?

Zobacz nasze propozycje:

Radzimy wybrać rajstopy przeciwżylakowe z szerokiej oferty naszego sklepu. Na pozostałych aukcjach znajdziesz wyroby firm: PANI TERESA, RELAXSAN, SIGVARIS, THUASNE- VENOFLEX, VEERA

Potrzebujesz fachowych podpowiedzi?

Przeczytasz je na blogu medycznym. Możesz też zadzwonić na numer 735 575 252 (kontakt) z prośbą o poradę.


OSTRZEGAMY, UWAŻAJ NA NIEUCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW!

Wszystkie produkty na naszych aukcjach pochodzą bezpośrednio od producentów lub autoryzowanych dystrybutorów na terenie Polski i podlegają gwarancji producenta.

Opinie

Napisz opinię

Rajstopy uciskowe MĘSKIE 2 klasa kompresji PREMIUM PANI TERESA

Rajstopy uciskowe MĘSKIE 2 klasa kompresji PREMIUM PANI TERESA

Ten produkt jest lub był najtańszy w ostatnim miesiącu na ceneo.pl.