Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS

Nowy produkt

Wysyłka 24H

125,58 zł

Więcej informacji

Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS – OPIS:

      Linia TRADITIONAL jest niezawodnym klasykiem o bardzo wysokiej medycznej skuteczności. Dzięki specjalistycznym pończochom pozbędziesz się na zawsze uciążliwych i niebezpiecznych żylaków na swoich nogach, jednocześnie nie odczuwając bólu w trakcie jego noszenia. Wyjątkowość pończoch wzmacnia sama konstrukcja z kauczuku, który jest znany ze swojej rozciągliwości, stabilności uciskowej i idealnej wręcz przepuszczalności powietrza, co pozwala na noszenie pończoch z linii Traditional o każdej porze roku całymi dniami, zabezpieczając się przed nadwyrężaniem kończyn w czasie długich godzin chodzenia i zajęć w pozycji stojącej.
     Również czyszczenie wyrobu nigdy nie było prostsze! Wystarczy przed namoczeniem ubrania zabezpieczyć pasek poprzez połączenie ze sobą powierzchni przylepnej i zastosować się do instrukcji dołączonych do opakowania.
    Jeśli jednak cierpisz na nietolerancję na materiał, z którego wykonane są pończochy uciskowe, dermatozę sączącą, zaburzenia czucia w kończynach, zaawansowaną neuropatię obwodową, cukrzycę lub reumatoidalne zapalenie stawów zalecamy skonsultowanie produktu ze specjalistą, w przypadku zaś zaawansowanej choroby okluzyjnej tętnic obwodowych, bolesnego siniczego obrzęku kończyny, septycznego zapalenia żył, zastoinowej niewydolności serca zachęcamy do zapoznania się z pozostałą częścią naszej szerokiej oferty w celu doboru odpowiednich na tę okoliczność wyrobów.


Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS PRZEZNACZENIE:

   Pończochy uciskowe CCL2 są polecane w następujących przypadłościach: wyraźne żylaki z ciężkim obrzękiem, poważna przewlekła niewydolność żylna, leczenie aktywnych i powracających owrzodzeń, poważny obrzęk pourazowy, obrzęk limfatyczny.

Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS ZALETY:

 • Maksymalna stabilność ucisku przez cały dzień;

 • Doskonały stosunek wytrzymałości i rozciągliwości;

 • Ogromne medyczne korzyści dla bezpiecznego i skutecznego leczenia;

 • Wysoki komfort noszenia, dzięki wyjątkowej elastyczności oraz dobrej przepuszczalności powietrza, z udoskonalonym naturalnym kauczukiem;

 • Stopniowany ucisk pończoch dba o uzyskanie pożądanego efektu leczniczego;

 • Materiał przepuszczający powietrze i zapewnia wentylację kończyn, odporny na maści i pot;

 • Pończochy uciskowe są łatwe do zakładania, miękkie i wygodne, przyjazne dla skóry.Cechy pończoch 2 klasy ucisku:

 • Pończochy lecznicze o maksymalnej stabilności ucisku przez cały dzień.

 • Doskonały stosunek wytrzymałości i rozciągliwości.

 • Ogromne medyczne korzyści dla bezpiecznego i skutecznego leczenia.

 • Wysoki komfort noszenia pończoch medycznych o stopniowanym ucisku, dzięki wyjątkowej elastyczności oraz dobrej przepuszczalności powietrza.

 • Z udoskonalonym naturalnym kauczukiem.


Technicznie udoskonalona guma naturalna powoduje, że produkty TRADITIONAL są mocne pod każdym względem. Unikalne właściwości wytrzymałości i rozciągliwości oraz maksymalna stabilność ucisku gwarantują skuteczne oraz bezpieczne leczenie ciężkich chorób żylnych przez cały dzień.


WŁAŚCIWOŚCI POŃCZOCH PRZECIWŻYLAKOWYCH:

 • Stopniowany ucisk.

 • Ucisk w okolicy kostki wielkości 18 mmHg.

 • Otwór kontrolny znajdujący się na czubku stopy nad palcami.

 • Materiał przepuszczający powietrze i zapewniający wentylację kończyn, odporny na maści i pot

 • Miękkie i wygodne, przyjazne dla skóry

 • Łatwe do zakładania.

 • Wzmocniona pięta.

certyfikaty

WSKAZANIA DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA POŃCZOCH ZDROWOTNYCH SIGVARIS:

Poważniejsze żylaki w czasie ciąży, żylaki z łagodnym obrzękiem, powierzchowna i głęboka zakrzepica żylna, po zabiegach skleroterapii, chirurgii żył, ablacji termicznej, przewlekła niewydolność żylna (PNŻ), terapia wygojonego owrzodzenia żylnego, zapobieganie zakrzepicy żył głębokich i obrzękowi, zespół pozakrzepowy, profilaktyka zespołu pozakrzepowego, obrzęk pourazowy.

POŃCZOCHY PROFILAKTYCZNE - PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

Nietolerancja na materiał, z którego wykonany jest produkt, dermatoza sącząca, zaburzenia czucia w kończynach, zaawansowana neuropatia obwodowa, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

POŃCZOCHY UCISKOWE – PRZECIWŻYLAKOWE - PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

Zaawansowana choroba okluzyjna tętnic obwodowych, bolesny siniczy obrzęk kończyny, septyczne zapalenie żył, zastoinowa niewydolność serca.

KOMPRESJOTERAPIA:

Kompresjoterapia to sprawdzony sposób leczenia chorób żylnych. Dobór odpowiedniej klasy ucisku, rozmiaru oraz długość stosowania produktu kompresyjnego powinny być skonsultowane z lekarzem.

Pończochy uciskowe należy zakładać rano, najlepiej zaraz po przebudzeniu i nosić przez cały dzień, W przypadku dolegliwości bólowych należy przestać stosować produkt i skonsultować się z lekarzem. Przy prawidłowym użytkowaniu i pielęgnacji pończoch przeciw pajączkom producent gwarantuje niezmienność ucisku przez okres 6 miesięcy. Po tym czasie skuteczność lecznicza produktu ulega zmniejszeniu.

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA POŃCZOCH LECZNICZYCH 2 STOPNIA KOMPRESJI:

Do zakładania i zdejmowania pończoch przeciwżylakowych SIGVARIS najlepiej używać gumowych rękawic SIGVARIS lub innych akcesoriów do tego przeznaczonych. Do produktów z odkrytymi palcami dołączona jest tzw. „śliska stopka”, która ułatwia ich zakładanie. Należy ją nałożyć na stopę, a następnie naciągnąć na nią pończochę, tak, aby pięta znalazła się na swoim miejscu. Następnie, przy pomocy rękawic, rozprowadzić równomiernie materiał w górę i przeciągnąć przez kolano pozostały materiał. Na końcu należy wyciągnąć śliską stopkę. Dolny brzeg pończochy leczniczej powinien się zaczynać u nasady palców.

Nieprawidłowa pielęgnacja pięt oraz ostre wkładki w obuwiu mogą doprowadzić do uszkodzenia produktu. Pończochy medyczne nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z tłustymi maściami, kremami oraz olejkamiINSTRUKCJA UŻYTKOWANIA POŃCZOCH KOMPRESYJNYCH SIGVARIS:

 • Pończochy z przypięciem do pasa Sigvaris prać codziennie ręcznie lub w pralce w maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza z użyciem woreczka do prania (program do prania tkanin delikatnych). Do prania ręcznego polecamy użycie Płynu do Prania Sigvaris (dostępny w dziale Akcesoria). Nie używać płynów do zmiękczania tkanin.

 • Pończoch medycznych Sigvaris Nie suszyć w suszarce, ponieważ może to spowodować przegrzanie i generowanie ładunków elektrostatycznych. Wycisnąć w ręczniku, suszyć w przewiewnym miejscu, nie suszyć na słońcu ani na grzejniku.Nie prasować.

 • Nie czyścić chemicznie. Nie stosować środków chemicznych.

Pończocha z przypięciem do pasa:

Pończochy przeciwżylakowe Sigvaris przed praniem należy zabezpieczyć pasek poprzez połączenie ze sobą powierzchni przylepnej.

UWAGA:

Ostre paznokcie i pierścionki z ostrymi krawędziami mogą uszkodzić produkt. Żeby temu zapobiec, przy zakładaniu i zdejmowaniu produktów uciskowych, wskazane jest używanie gumowych rękawic.

Pomiarów należy dokonywać rano, zaraz po przebudzeniu, na nogach wolnych od opuchlizny.

OBJAŚNIENIA DO TABELI ROZMIARÓW:

 • cB - obwód mierzony nad kostką w najwęższym miejscu

 • cC - obwód mierzony w łydce, w najszerszym miejscu

 • cD - obwód mierzony pod kolanem, w najwęższym miejscu

 • cF - obwód mierzony w połowie uda

 • cG - obwód uda mierzony 5 cm poniżej kroku

 • lG - długość mierzona od podłoża do wysokości mierzenia obwodu g po wewnętrznej stronie kończyny.

Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL. Tabela rozmiarów. Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252.

Po,,ńczocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL. Tabela rozmiarów. Masz problem z kupnem – zamów telefonicznie 735 575 252

Wyrób medyczny jest dopuszczony do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracja Zgodności CE wytwórcy.

Termin realizacji trwa do 3 dni roboczych

PRODUCENT: SIGVARIS


Sklep medyczny HELPIK to gwarancja zakupu pończoch medycznych w niskiej cenie!

Dziękujemy za zaufanie! Zaufało nam ponad 4300 klientów!

Szukasz innych pończoch medycznych?

Zobacz nasze propozycje:

Radzimy wybrać pończochy medyczne z szerokiej oferty naszego sklepu. Na pozostałych aukcjach znajdziesz wyroby firm: PANI TERESA, RELAXSAN, SIGVARIS, THUASNE- VENOFLEX, VEERA

Potrzebujesz fachowych podpowiedzi?

Przeczytasz je na blogu medycznym. Możesz też zadzwonić na numer 735 575 252 (kontakt) z prośbą o poradę.

OSTRZEGAMY, UWAŻAJ NA NIEUCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW!

Wszystkie produkty na naszych aukcjach pochodzą bezpośrednio od producentów lub autoryzowanych dystrybutorów na terenie Polski i podlegają gwarancji producenta.

Opinie

Napisz opinię

Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS

Pończocha uciskowa z przypięciem do pasa 503 TRADITIONAL CCL2 SIGVARIS