Newsletter

Blog navigation

Najnowsze posty

Tagi bloga

Latest comments

 • JESIENNE INFEKCJE
  JESIENNE INFEKCJE
  4 Wyświetlenia

  Jesień to nie tylko piękna pora roku, kiedy kolorowe liście tworzą piękny krajobraz, a grzybiarze znajdują w lasach mnogość pięknych okazów. Jest to także czas wzmożonej liczby infekcji - kapryśna pogoda, słońce na przemian z deszczem, niższa temperatura i silne wiatry to tylko krok od przeziębienia. Aby się przed tym chronić, należy wzmacniać swoją odporność, jednak nie tylko u schyłku lata, ale najlepiej przez cały rok.

  Czytaj dalej
 • BÓL STOPY - NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY I SPOSOBY LECZENIA
  BÓL STOPY - NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY I SPOSOBY LECZENIA
  10 Wyświetlenia

  Stopy to części naszego ciała, pełniące bardzo istotne funkcje – stabilizują sylwetkę, utrzymują cały ciężar, pomagają się przemieszczać oraz wykonywać określony zakres ruchów. Niestety na co dzień zapominamy o odpowiednim dbaniu o nie, a przypomina nam o tym dopiero pojawiający się w ich obrębie ból. Jakie przyczyny może nieść ze sobą ból stopy? – o tym w dzisiejszym artykule.

  Czytaj dalej
 • JAKIE ĆWICZENIA NA BÓL KARKU I SZYI?
  JAKIE ĆWICZENIA NA BÓL KARKU I SZYI?
  11 Wyświetlenia

  Obecnie dolegliwości związane z bólem karku oraz szyi dopadają coraz większą liczbę osób, niezależnie od wieku. Najczęściej skarżą się nie niego osoby pracujące wiele godzin przed komputerem oraz osoby starsze. Ból szyi może osiągać bardzo duże natężenie ograniczając przy tym zakres ruchów głowy, a co za tym idzie utrudniać normalne funkcjonowanie. W większości przypadków ból może okazać się prozaiczny, spowodowany zachowaniem złej postawy, lecz w nie których podłoże mogą mieć poważniejsze...

  Czytaj dalej
 • REFUNDACJA WYROBÓW MEDYCZNYCH W CZASIE KORONAWIRUSA
  REFUNDACJA WYROBÓW MEDYCZNYCH W CZASIE KORONAWIRUSA
  61 Wyświetlenia

  Epidemia wirusa COVID 19 narzuciła światu zupełnie nowe zasady funkcjonowania we wszystkich sferach życia – od prywatnego, przez społeczne, po zawodowe. Można powiedzieć, że przyszło nam dostosować się w krótkim czasie, do nieznanej dotąd rzeczywistości. Szczególnie istotne zmiany nastąpiły dla pacjentów – i mowa tutaj nie tylko o tych chorujących na koronawirusa i ich bliskich, lecz także o pacjentach ze schorzeniami przewlekłymi, którzy na co dzień korzystają ze świadczeń Narodowego...

  Czytaj dalej
 • JAKI MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY WYBRAĆ ?
  JAKI MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY WYBRAĆ ?
  45 Wyświetlenia

  Materac przeciwodleżynowy stanowić powinien podstawę pielęgnacji osoby przewlekle chorej, która zmuszona jest do spędzania długich godzin w łóżku. Materac taki jest - zarówno doskonałą formą profilaktyki przeciwodleżynowej jak i elementem wspomagającym leczenie powstałych już zmian odleżynowych.

  Czytaj dalej
 • JAKI BALKONIK WYBRAĆ DLA OSOBY STARSZEJ?
  JAKI BALKONIK WYBRAĆ DLA OSOBY STARSZEJ?
  43 Wyświetlenia

  Balkonik jest urządzeniem wspierającym poruszanie się osób starszych mających problemy z narządem ruchu. Dzięki niemu pacjent ma możliwość utrzymania równowagi, a nawet nauki chodzenia. Balkoniki są pomocą dla seniorów w czasie wstawania, przemieszczania się po domu, przenoszenia przedmiotów oraz posiłków.

  Czytaj dalej
 • JAK PRAWIDŁOWO UŻYWAĆ KUL REHABILITACYJNYCH?
  JAK PRAWIDŁOWO UŻYWAĆ KUL REHABILITACYJNYCH?
  42 Wyświetlenia

  Kule rehabilitacyjne, inaczej inwalidzkie pomagają podczas samodzielnego poruszania się np. po doznanym urazie lub w przypadku innych uszkodzeń aparatu ruchu. Na rynku medycznym mamy dostępny szeroki asortyment produktów, które mają różne funkcje i przeznaczenie. Ich właściwy dobór dokonuje się, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta.

  Czytaj dalej
 • JAK PRAWIDŁOWO SIEDZIEĆ PRZED KOMPUTEREM?
  JAK PRAWIDŁOWO SIEDZIEĆ PRZED KOMPUTEREM?
  35 Wyświetlenia

  Osoby pracujące w biurze lub zdalnie w domu często zmuszone są do wielogodzinnego siedzenia przed komputerem. Na pozór nie jest to zajęcie wymagające dużego wysiłku fizycznego, lecz nieprawidłowa postawa podczas pracy potrafi przysporzyć może wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Do najczęstszych symptomów wskazujących na złą podstawę podczas siedzenia przed komputerem należą ból pleców, ból nadgarstków, nadwyrężony wzrok oraz sztywniejący kark.

  Czytaj dalej
 • JAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O WKŁADKI ORTOPEDYCZNE ?
  JAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O WKŁADKI ORTOPEDYCZNE ?
  25 Wyświetlenia

  Wkładki ortopedyczne to wyrób medyczny, który wykorzystywany jest pomocniczo w korekcji wad stóp, a także wspierający leczenie dolegliwości bólowych i deformacji wynikających z nieprawidłowości w ich obrębie. Jest to rozwiązanie mające na celu podniesienie komfortu chodzenia w obuwiu oraz leczenie i zapobieganie chorobom stóp, a także dolegliwościom ze strony stawów.

  Czytaj dalej
 • JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI KOŁNIERZ ORTOPEDYCZNY?
  JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI KOŁNIERZ ORTOPEDYCZNY?
  53 Wyświetlenia

  Wskazania do stosowania kołnierza ortopedycznego są różne. Przede wszystkim zadaniem ortezy szyjnej jest zapobieganie dodatkowym obrażeniom kręgosłupa szyjnego lub rdzenia kręgowego oraz ustabilizowanie tego odcinka. Noszenie kołnierza ortopedycznego zalecane jest osobom z dyskopatią i skoliozą, czyli cierpiącym na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, ale też sprawdza się w przypadku pacjentów poszkodowanym w wyniku wypadku lub po operacjach.

  Czytaj dalej
 • DYSKI KOREKCYJNE-RODZAJE,DLA KOGO?
  DYSKI KOREKCYJNE-RODZAJE,DLA KOGO?
  36 Wyświetlenia

  Dysk korekcyjny jest przyrządem terapeutycznym posiadającym z jednej strony wypustki, wypełniony powietrzem. Pomimo swojej prostej budowy jest niezastąpionym narzędziem do wykonywania ćwiczeń sensomotorycznych. Służy między innymi do korygowania wad postawy, rehabilitacji, minimalizuje ból pleców czy też wzmacnia mięśnie głębokie.

  Czytaj dalej
 • DOSTOSOWANIE ŁAZIENKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO I SENIORA.
  DOSTOSOWANIE ŁAZIENKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO I SENIORA.
  35 Wyświetlenia

  Urządzając łazienkę dla osób starszych i niepełnosprawnych należy kierować się przede wszystkim jej funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Takie pomieszczenie wymaga przestrzegania pewnych norm i standardów

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 33 (3 Pages)