Newsletter

Blog navigation

Najnowsze posty

Latest comments

Popularne posty

 
Sort by:
 • DOFINANSOWANIE SKUTERA INWALIDZKIEGO ZE ŚRODKÓW PFRON (TAKŻE WÓZKÓW, NAPĘDÓW I FOTELIKÓW!)
  DOFINANSOWANIE SKUTERA INWALIDZKIEGO ZE ŚRODKÓW PFRON (TAKŻE WÓZKÓW, NAPĘDÓW I FOTELIKÓW!)
  4759 Wyświetlenia
  3 Komentarze
  (5.0)

  Na rok 2020 PFRON zwiększył kwoty dofinansowania na skuter o napędzie elektrycznym przy zmniejszonym wkładzie własnym, który wynosi co najmniej 25% od ceny brutto zakupu. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami! 

  Czytaj dalej
 • Podnośnik dla niepełnosprawnego - jaki podnośnik wybrać?
  Podnośnik dla niepełnosprawnego - jaki podnośnik wybrać?
  4656 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Podnośnik jako niezastąpiony element w codziennym pokonywaniu barier, umożliwia transport chorego z jednego miejsca na drugie.

  Czytaj dalej
 • DOFINANSOWANIE WÓZKA INWALIDZKIEGO Z PCPR/MOPS
  DOFINANSOWANIE WÓZKA INWALIDZKIEGO Z PCPR/MOPS
  4612 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Dofinansowanie wózka inwalidzkiego z PCPR/MOPS O dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie , a także Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej można starać się po dokonaniu zakupu wózka inwalidzkiego objętego refundacją NFZ, a także przed zrealizowaniem zakupu posiadając potwierdzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) wniosek na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Korzystając z drugiej opcji ,można uzyskać dofinansowanie w wysokości 150 % wartości refundacji NFZ.

  Czytaj dalej
 • JAKI ROWER STACONARNY DLA SENIORA ?
  JAKI ROWER STACONARNY DLA SENIORA ?
  3658 Wyświetlenia

  Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w każdym wieku. Nie chodzi tutaj o nadmierne wysilanie się, lecz przede wszystkim o lekkie i nieskomplikowane ćwiczenia poprawiające krążenie, a co za tym idzie również samopoczucie. Bardzo przydatnym sprzętem wyposażenia mieszkania seniora jest rowerek stacjonarny. Można go zakupić po niewielkiej cenie, a przyczynia się do poprawy kondycji osoby starszej oraz wpływa pozytywnie na jej samopoczucie.

  Czytaj dalej
 • Jaki elektryczny wózek inwalidzki wybrać? Nie kupuj kota w worku i ciesz się życiem!
  Jaki elektryczny wózek inwalidzki wybrać? Nie kupuj kota w worku i ciesz się życiem!
  2668 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Rozwój nowoczesnych technologi wpływa na codzienne życie osób niepełnosprawnych i seniorów. Widać to na przykładzie elektrycznych wózków inwalidzkich. U nas przeczytasz:  Jaki wózek elektryczny wybrać? Kiedy wybrać wózek z napędem elektrycznym? Na co zwrócić uwagę przy kupnie elektrycznego wózka inwalidzkiego? Ile kosztuje elektryczny wózek inwalidzki?

  Czytaj dalej
 • DIAGNOSTYKA - JAK ROZPOZNAĆ CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA?
  DIAGNOSTYKA - JAK ROZPOZNAĆ CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA?
  2279 Wyświetlenia
  3 Komentarze
  (4.5)

  Choroby układu sercowo-naczyniowego, czyli inaczej układu krążenia, od dziesiątek lat stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Ponadto w głównej mierze powodują przedwczesną umieralność, zwłaszcza u mężczyzn, a także długotrwałą lub stałą niezdolność do wykonywania pracy. W związku z tym tak ważna jest obserwacja sygnałów, jakie wysyła nam nasz organizm oraz udanie się do specjalisty, kiedy zaczynają nas one niepokoić. Jakich badań możemy się spodziewać w związku z diagnozowaniem...

  Czytaj dalej
 • ZAKRZEPICA - JAK SIĘ CHRONIĆ PRZED TYM "CICHYM ZABÓJCĄ"?
  ZAKRZEPICA - JAK SIĘ CHRONIĆ PRZED TYM "CICHYM ZABÓJCĄ"?
  2075 Wyświetlenia
  3 Komentarze
  (5.0)

  Zakrzepica żylna to stan chorobowy, w którego przebiegu w świetle naczyń żylnych dochodzi do powstawania zakrzepu. Stan ten obejmuje żyły układu głębokiego lub powierzchniowego. Najczęściej pojawia się w obrębie kończyn dolnych, jednak może występować na każdym odcinku ciała. Zlekceważenie alarmujących objawów, świadczących o zakrzepicy, które wysyła nam organizm, może doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji zdrowotnych, a nawet do zgonu.

  Czytaj dalej
 • Wszystko co musisz wiedzieć o SOW. Dofinansowanie z PFRON teraz przez internet!
 • JAKIE ĆWICZENIA NA BÓL KARKU I SZYI?
  JAKIE ĆWICZENIA NA BÓL KARKU I SZYI?
  1732 Wyświetlenia

  Obecnie dolegliwości związane z bólem karku oraz szyi dopadają coraz większą liczbę osób, niezależnie od wieku. Najczęściej skarżą się nie niego osoby pracujące wiele godzin przed komputerem oraz osoby starsze. Ból szyi może osiągać bardzo duże natężenie ograniczając przy tym zakres ruchów głowy, a co za tym idzie utrudniać normalne funkcjonowanie. W większości przypadków ból może okazać się prozaiczny, spowodowany zachowaniem złej postawy, lecz w nie których podłoże mogą mieć poważniejsze...

  Czytaj dalej
 • JAKI BALKONIK WYBRAĆ DLA OSOBY STARSZEJ?
  JAKI BALKONIK WYBRAĆ DLA OSOBY STARSZEJ?
  1669 Wyświetlenia

  Balkonik jest urządzeniem wspierającym poruszanie się osób starszych mających problemy z narządem ruchu. Dzięki niemu pacjent ma możliwość utrzymania równowagi, a nawet nauki chodzenia. Balkoniki są pomocą dla seniorów w czasie wstawania, przemieszczania się po domu, przenoszenia przedmiotów oraz posiłków.

  Czytaj dalej
 • SKLEROTERAPIA - ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA, ODNOŚNIE TEGO ZABIEGU
  SKLEROTERAPIA - ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA, ODNOŚNIE TEGO ZABIEGU
  1629 Wyświetlenia
  2 Komentarze
  (5.0)

  Skleroterapia to, jak podkreślają specjaliści w zakresie flebologii, bezbolesny oraz bezpieczny zabieg, o bardzo wysokiej skuteczności, polegający w uproszczeniu na zamknięciu naczyń żylnych (pajączków) za pośrednictwem ostrzykiwania ich.

  Czytaj dalej
 • SPRZĘT REHABILITACYJNY DLA OSÓB PO UDARZE
  SPRZĘT REHABILITACYJNY DLA OSÓB PO UDARZE
  1622 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Udar mózgu to najprościej rzecz ujmując nagłe zaistnienie zaburzenia czynności tego organu na skutek zatrzymania dopływu krwi do jego tkanek. Wystąpienie tego zjawiska związane jest z wieloma czynnikami, wśród których najistotniejsze znaczenie mają m.in.: wiek, otyłość, nadciśnienie tętnicze, nadużywanie alkoholu oraz palenie tytoniu, postępujące zmiany miażdżycowe i cukrzycowe.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 73 (7 Pages)