Newsletter

Blog navigation

Najnowsze posty

Latest comments

Opublikowany w :"2020 - Listopad"

 
Sort by:
 • JAKIE MEDYCZNE WYROBY UCISKOWE POMOGĄ W WALCE Z ŻYLAKAMI I PROBLEMAMI Z KRĄŻENIEM ?
  JAKIE MEDYCZNE WYROBY UCISKOWE POMOGĄ W WALCE Z ŻYLAKAMI I PROBLEMAMI Z KRĄŻENIEM ?
  598 Wyświetlenia

  Żylaki kończyn dolnych, zaburzenia krążenia , ból i puchnięcie nóg to problemy, z którymi zmaga się duża część społeczeństwa. Na szczęście, obecnie mamy dostępny szeroki wybór wyrobów kompresyjnych, które w dużej mierze pozwalają zadbać o zdrowie naszych nóg.

  Czytaj dalej
 • JAKI ROWER STACONARNY DLA SENIORA ?
  JAKI ROWER STACONARNY DLA SENIORA ?
  3880 Wyświetlenia

  Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w każdym wieku. Nie chodzi tutaj o nadmierne wysilanie się, lecz przede wszystkim o lekkie i nieskomplikowane ćwiczenia poprawiające krążenie, a co za tym idzie również samopoczucie. Bardzo przydatnym sprzętem wyposażenia mieszkania seniora jest rowerek stacjonarny. Można go zakupić po niewielkiej cenie, a przyczynia się do poprawy kondycji osoby starszej oraz wpływa pozytywnie na jej samopoczucie.

  Czytaj dalej
 • SPASTYCZNOŚĆ POUDAROWA - CZYM JEST , JAK JĄ ROZPOZNAĆ I JAK LECZYĆ ?
  SPASTYCZNOŚĆ POUDAROWA - CZYM JEST , JAK JĄ ROZPOZNAĆ I JAK LECZYĆ ?
  456 Wyświetlenia

  Eksperci szacują, że udar mózgu jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności u osób dorosłych, zwłaszcza po 60. roku życia na całym świecie, bez względu na położenie geograficzne. Większość jego następstw, jak problemy z mową, pamięcią czy poruszaniem można zauważyć już w pierwszych godzinach po zdarzeniu. Są też jednak takie konsekwencje, które dają o sobie znać nawet do 3 miesięcy po zaistnieniu udaru, a należy do nich spastyczność poudarowa.

  Czytaj dalej
 • ORTEZA NA ŁOKIEĆ - KIEDY JEST PRZYDATNA I JAKĄ WYBRAĆ
  ORTEZA NA ŁOKIEĆ - KIEDY JEST PRZYDATNA I JAKĄ WYBRAĆ
  783 Wyświetlenia

  Ciężka praca fizyczna, uprawianie sportów, codziennie czynności – nie ma reguły podczas jakich aktywności jesteśmy najbardziej narażeni na urazy, bowiem, właściwie wszystkie mogą do nich doprowadzić. Jednym ze stawów najbardziej objętym ryzkiem kontuzji jest, ze względu na swoją skomplikowaną budowę anatomiczną – staw łokciowy. Z tego samego powodu leczenie obrażeń powstałych w jego obrębie również nie należy na najprostszych. Ból łokcia może być spowodowany, nie tylko, jak wspominaliśmy na...

  Czytaj dalej
 • JESIENNE INFEKCJE
  JESIENNE INFEKCJE
  426 Wyświetlenia

  Jesień to nie tylko piękna pora roku, kiedy kolorowe liście tworzą piękny krajobraz, a grzybiarze znajdują w lasach mnogość pięknych okazów. Jest to także czas wzmożonej liczby infekcji - kapryśna pogoda, słońce na przemian z deszczem, niższa temperatura i silne wiatry to tylko krok od przeziębienia. Aby się przed tym chronić, należy wzmacniać swoją odporność, jednak nie tylko u schyłku lata, ale najlepiej przez cały rok.

  Czytaj dalej
 • BÓL STOPY - NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY I SPOSOBY LECZENIA
  BÓL STOPY - NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY I SPOSOBY LECZENIA
  887 Wyświetlenia

  Stopy to części naszego ciała, pełniące bardzo istotne funkcje – stabilizują sylwetkę, utrzymują cały ciężar, pomagają się przemieszczać oraz wykonywać określony zakres ruchów. Niestety na co dzień zapominamy o odpowiednim dbaniu o nie, a przypomina nam o tym dopiero pojawiający się w ich obrębie ból. Jakie przyczyny może nieść ze sobą ból stopy? – o tym w dzisiejszym artykule.

  Czytaj dalej
 • JAKIE ĆWICZENIA NA BÓL KARKU I SZYI?
  JAKIE ĆWICZENIA NA BÓL KARKU I SZYI?
  1921 Wyświetlenia

  Obecnie dolegliwości związane z bólem karku oraz szyi dopadają coraz większą liczbę osób, niezależnie od wieku. Najczęściej skarżą się nie niego osoby pracujące wiele godzin przed komputerem oraz osoby starsze. Ból szyi może osiągać bardzo duże natężenie ograniczając przy tym zakres ruchów głowy, a co za tym idzie utrudniać normalne funkcjonowanie. W większości przypadków ból może okazać się prozaiczny, spowodowany zachowaniem złej postawy, lecz w nie których podłoże mogą mieć poważniejsze...

  Czytaj dalej
 • REFUNDACJA WYROBÓW MEDYCZNYCH W CZASIE KORONAWIRUSA
  REFUNDACJA WYROBÓW MEDYCZNYCH W CZASIE KORONAWIRUSA
  450 Wyświetlenia

  Epidemia wirusa COVID 19 narzuciła światu zupełnie nowe zasady funkcjonowania we wszystkich sferach życia – od prywatnego, przez społeczne, po zawodowe. Można powiedzieć, że przyszło nam dostosować się w krótkim czasie, do nieznanej dotąd rzeczywistości. Szczególnie istotne zmiany nastąpiły dla pacjentów – i mowa tutaj nie tylko o tych chorujących na koronawirusa i ich bliskich, lecz także o pacjentach ze schorzeniami przewlekłymi, którzy na co dzień korzystają ze świadczeń Narodowego...

  Czytaj dalej
 • JAKI MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY WYBRAĆ ?
  JAKI MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY WYBRAĆ ?
  791 Wyświetlenia

  Materac przeciwodleżynowy stanowić powinien podstawę pielęgnacji osoby przewlekle chorej, która zmuszona jest do spędzania długich godzin w łóżku. Materac taki jest - zarówno doskonałą formą profilaktyki przeciwodleżynowej jak i elementem wspomagającym leczenie powstałych już zmian odleżynowych.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 9 of 9 (1 Page)