Newsletter

Blog navigation

Najnowsze posty

Latest comments

Opublikowany w :"2021 - Luty"

 
Sort by:
 • OGRANICZENIA NAJCZĘŚCIEJ NAPOTYKANE W SPOŁECZEŃSTWIE PRZEZ OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
  OGRANICZENIA NAJCZĘŚCIEJ NAPOTYKANE W SPOŁECZEŃSTWIE PRZEZ OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
  414 Wyświetlenia

  Integracja społeczna pomiędzy osobami zdrowymi, a niepełnosprawnymi to idealna sytuacja, w której gorszy stan zdrowia nie jest przeszkodą w pełnym uczestnictwie we wszystkich płaszczyznach życia, a także nie stanowi podstawy opiniowania danej jednostki jako np. potencjalnego współpracownika, partnera czy generalnie człowieka. Nigdy jednak nie będzie ona możliwa, jeżeli z biegiem czasu wszyscy nie zaczniemy podejmować działań ku likwidacji wszelkich barier, które ten proces hamują.

  Czytaj dalej
 • NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ WRODZONA A NABYTA - JAK SIE Z NIMI POGODZIĆ?
  NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ WRODZONA A NABYTA - JAK SIE Z NIMI POGODZIĆ?
  1370 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Niepełnosprawność niejedno ma imię – niemożliwym jest właściwie znaleźć dwa dokładnie takie same przypadki symptomów choroby i przejawów niepełnosprawności, nawet jeśli mają tę samą przyczynę. Różny jest również proces godzenia się z niepełnosprawnością. Każdy przechodzi go inaczej, a duży wpływ ma na to fakt, czy problemy zdrowotne towarzyszą nam od urodzenia, czy też pojawiły się nieoczekiwanie, na pewnym etapie naszego życia.

  Czytaj dalej
 • FILMY I KSIĄŻKI , PORUSZAJĄCE TEMATYKĘ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
  FILMY I KSIĄŻKI , PORUSZAJĄCE TEMATYKĘ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
  1055 Wyświetlenia

  Niepełnosprawność to nadal temat tabu, który wbrew pozorom nie tak rzadko prezentowany jest w literaturze i filmie. Pisarze i twórcy filmowi na przełomie lat podejmują go w różnych aspektach, poszerzając horyzonty widza, najczęściej nie mającego w życiu codziennym do czynienia z tym problemem. Wpływa to na poszerzenie horyzontów odbiorców, a także, z pewnością wśród pewnej ich części, tej bardziej wrażliwej, budzi pokłady empatii. Nie sposób oczywiście przedstawić wszystkich dzieł filmowych i...

  Czytaj dalej
Showing 1 to 3 of 3 (1 Page)